37WR10KLF
Артикул производителя:
37WR10KLF
Производитель/Бренд:
TT Electronics/BI
Краткое описание:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Производитель :
TT Electronics/BI
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%