36WR500KLF
- Артикул производителя:
- 36WR500KLF
- Производитель/Бренд:
- TT Electronics/BI
- Краткое описание:
- TRIMMER 500KOHM 0.3W PC PIN SIDE
- Производитель :
- TT Electronics/BI
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.3W, 3/10W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 500 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.268" x 0.244" Face (6.80mm x 6.20mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%