500E-0003
- Артикул производителя:
- 500E-0003
- Производитель/Бренд:
- NTE Electronics, Inc
- Краткое описание:
- TRIMMER 50 OHM MULTITURN
- Производитель :
- NTE Electronics, Inc
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 22
- Power (Watts) :
- 0.75W, 3/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 50 Ohms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.250" x 0.190" Face (6.35mm x 4.83mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%