500E-0205
- Артикул производителя:
- 500E-0205
- Производитель/Бренд:
- NTE Electronics, Inc
- Краткое описание:
- TRIMMER 100K OHM MULTI
- Производитель :
- NTE Electronics, Inc
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 28
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.374" x 0.197" Face (9.50mm x 5.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%