PTN15-F500HB20
Артикул производителя:
PTN15-F500HB20
Производитель/Бренд:
CUI Devices
Краткое описание:
ROTARY POTENTIOMETER, 15MM, HORI
Производитель :
CUI Devices
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Active
Resistance :
500 kOhms
Resistive Material :
Carbon
Size / Dimension :
Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient :
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%