3262X-1-503LF
Артикул производителя:
3262X-1-503LF
Краткое описание:
TRIMMER 50KOHM 0.25W PC PIN SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
50 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%