3306W-1-203
- Артикул производителя:
- 3306W-1-203
- Краткое описание:
- TRIMMER 20K OHM 0.2W PC PIN SIDE
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Power (Watts) :
- 0.2W, 1/5W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 20 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.268" x 0.319" Face (6.81mm x 8.10mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±25%