T93YA201KT20
Артикул производителя:
T93YA201KT20
Производитель/Бренд:
Vishay Sfernice
Краткое описание:
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN TOP
Производитель :
Vishay Sfernice
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
21
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
200 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.382" x 0.197" Face (9.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%