TS53YL500MR10
- Артикул производителя:
- TS53YL500MR10
- Производитель/Бренд:
- Vishay Sfernice
- Краткое описание:
- SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
- Производитель :
- Vishay Sfernice
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 50 Ohms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±20%