3314G-1-102E
- Артикул производителя:
- 3314G-1-102E
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER 1K OHM 0.25W GW TOP ADJ
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 1 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±20%