PTN10-A20HB20
- Артикул производителя:
- PTN10-A20HB20
- Производитель/Бренд:
- CUI Devices
- Краткое описание:
- TRIMMER POTENTIOMETER, 10MM, VER
- Производитель :
- CUI Devices
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.15W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 20 kOhms
- Resistive Material :
- Carbon
- Size / Dimension :
- Round - 0.406" Dia (10.30mm)
- Temperature Coefficient :
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%