PTC10LH01-201A2020
- Артикул производителя:
- PTC10LH01-201A2020
- Производитель/Бренд:
- Amphenol Alden Products Company
- Краткое описание:
- 10 MM - CERAMIC POTENTIOMETER TH
- Производитель :
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.33W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 200 Ohms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Round - 0.406" Dia (10.30mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%