PT6KV-503A1010
Артикул производителя:
PT6KV-503A1010
Производитель/Бренд:
Amphenol Alden Products Company
Краткое описание:
POT 50K OHM LINEAR
Производитель :
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Resistance :
50 kOhms
Resistive Material :
Carbon
Size / Dimension :
Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%