PT15GV02-502A1010-S
Артикул производителя:
PT15GV02-502A1010-S
Краткое описание:
POT 5K OHM LINEAR
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
5 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±10%