PTA1543-2015CPB502
- Артикул производителя:
- PTA1543-2015CPB502
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- SLIDE POT 5K OHM 0.05W TOP 15MM
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Slide Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top
- Fader Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Through Hole
- Power (Watts) :
- 0.05W, 1/20W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 5 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 1.181" L x 0.354" W x 0.256" H (30.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 15mm