RV16BF-10-15K-500K
- Артикул производителя:
- RV16BF-10-15K-500K
- Краткое описание:
- POT 500K OHM 1/5W LOGARITHMIC
- Actuator Diameter :
- 0.250" (6.35mm)
- Actuator Length :
- 0.591" (15.00mm)
- Actuator Type :
- Knurled and Slotted
- Adjustment Type :
- User Defined
- Built in Switch :
- Push-Pull, DPDT
- Bushing Thread :
- M7 x 0.75
- Features :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Gangs :
- 1
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.2W, 1/5W
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 500k
- Resistive Material :
- Rotation :
- 300°
- Taper :
- Logarithmic
- Temperature Coefficient :
- Termination Style :
- Solder Lug
- Tolerance :
- ±20%