PC16SV-10IP11-103A2020-TA
Артикул производителя:
PC16SV-10IP11-103A2020-TA
Производитель/Бренд:
Amphenol Alden Products Company
Краткое описание:
16 MM PANEL MOUNT CARBON SENSOR/
Производитель :
Категория товара :
Rotary Potentiometers, Rheostats
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.787" (20.00mm)
Actuator Type :
Knurled
Adjustment Type :
Top Adjustment
Built in Switch :
None
Bushing Thread :
M10 x 0.75
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Gangs :
1
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10k
Resistive Material :
Carbon
Rotation :
300°
Taper :
Linear
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%