FP301-1/4-25'-BLACK-REEL
- Артикул производителя:
- FP301-1/4-25'-BLACK-REEL
- Производитель/Бренд:
- 3M
- Краткое описание:
- HEATSHRINK FP301 1/4-25' BLACK
- Производитель :
- 3M
- Категория товара :
- Heat Shrink Tubing
- Color :
- Black
- Features :
- Flame Retardant, Solvent Resistant
- Inner Diameter - Recovered :
- 0.125" (3.18mm)
- Inner Diameter - Supplied :
- 0.250" (6.35mm)
- Length :
- 25.0' (7.6m)
- Material :
- Polyolefin (PO)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 135°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Recovered Wall Thickness :
- 0.025" (0.64mm)
- Shelf Life :
- 120 Months
- Shrink Temperature :
- 100°C
- Shrinkage Ratio :
- 2 to 1
- Storage/Refrigeration Temperature :
- 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)