ITCSN-1100-9"-BLACK-12-3 PC PKS
Артикул производителя:
Производитель/Бренд:
3M
Краткое описание:
HEATSHRINK 1.1" X 0.75' BLACK
Производитель :
3M
Категория товара :
Heat Shrink Tubing
Color :
Black
Features :
Adhesive Lined, Split Resistant, UV Resistant, Weather Resistant
Inner Diameter - Recovered :
0.370" (9.40mm)
Inner Diameter - Supplied :
1.100" (27.94mm)
Length :
0.750' (228.60mm, 9.00")
Material :
Polyolefin (PO), Irradiated
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Product Status :
Active
Recovered Wall Thickness :
Shelf Life :
120 Months
Shrink Temperature :
121°C
Shrinkage Ratio :
3 to 1
Storage/Refrigeration Temperature :
50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)