FP301-1/16-48"-RED-HDR-25 PCS
Артикул производителя:
FP301-1/16-48"-RED-HDR-25 PCS
Производитель/Бренд:
3M
Краткое описание:
HEATSHRINK FP301 1/16-48" RED
Производитель :
3M
Категория товара :
Heat Shrink Tubing
Color :
Red
Features :
Flame Retardant, Header Label, Solvent Resistant
Inner Diameter - Recovered :
0.031" (0.79mm)
Inner Diameter - Supplied :
0.063" (1.60mm)
Length :
4.00' (1.22m)
Material :
Polyolefin (PO)
Operating Temperature :
-55°C ~ 135°C
Product Status :
Active
Recovered Wall Thickness :
0.017" (0.43mm)
Shelf Life :
120 Months
Shrink Temperature :
100°C
Shrinkage Ratio :
2 to 1
Storage/Refrigeration Temperature :
50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)