SH275-1/16
- Артикул производителя:
- SH275-1/16
- Производитель/Бренд:
- Daburn
- Краткое описание:
- HEATSHRK BLK 1/16"X2" 1=50PC
- Производитель :
- Daburn
- Категория товара :
- Heat Shrink Tubing
- Color :
- Black
- Features :
- Abrasion Resistant, Flame Retardant
- Inner Diameter - Recovered :
- 0.031" (0.79mm)
- Inner Diameter - Supplied :
- 0.063" (1.60mm)
- Length :
- 0.167' (50.80mm, 2.00")
- Material :
- Polyolefin (PO), Irradiated
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 135°C
- Product Status :
- Active
- Recovered Wall Thickness :
- 0.017" (0.43mm)
- Shelf Life :
- 60 Months
- Shrink Temperature :
- 90°C