RBK-VWS-125-NR1-X-28MM
- Артикул производителя:
- RBK-VWS-125-NR1-X-28MM
- Производитель/Бренд:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Краткое описание:
- HEATSHRINK 0.225" X 0.091' CLEAR
- Производитель :
- Категория товара :
- Heat Shrink Tubing
- Color :
- Clear
- Features :
- Abrasion and Cut Resistant, Adhesive Lined, Fluid Resistant, Strain Resistant
- Inner Diameter - Recovered :
- 0.050" (1.27mm)
- Inner Diameter - Supplied :
- 0.225" (5.72mm)
- Length :
- 0.091' (28.00mm, 1.10")
- Material :
- Polyolefin (PO), Irradiated
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Recovered Wall Thickness :
- 0.055" (1.40mm)
- Shelf Life :
- 36 Months
- Shrink Temperature :
- 135°C
- Shrinkage Ratio :
- 4 to 1
- Storage/Refrigeration Temperature :
- 65°F ~ 95°F (18°C ~ 35°C)