SSF-LXH2300YD-LM
- Артикул производителя:
- SSF-LXH2300YD-LM
- Производитель/Бренд:
- Lumex Opto/Components Inc.
- Краткое описание:
- LED 3MM RA MATING YELLOW PC MNT
- Производитель :
- Lumex Opto/Components Inc.
- Категория товара :
- LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
- Color :
- Yellow
- Configuration :
- Single
- Current :
- 20mA
- Lens Size :
- 3.00mm Dia
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Lens Type :
- Diffused, Tinted
- Millicandela Rating :
- 50mcd
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Product Status :
- Active
- Viewing Angle :
- 60°
- Voltage Rating :
- 2.1V