XRCWHT-L1-0000-00501
Артикул производителя:
XRCWHT-L1-0000-00501
Производитель/Бренд:
CreeLED, Inc.
Краткое описание:
LED XLAMP COOL WHITE 75CRI 2SMD
Производитель :
CreeLED, Inc.
Категория товара :
LED Lighting - White
CCT (K) :
5000K ~ 10000K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
75 (Typ)
Current - Max :
500mA
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
59lm (57lm ~ 62lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.181" (4.60mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
48 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
3529 (9073 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
90°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.5V