XHP70B-00-0000-0D0HM435H
Артикул производителя:
XHP70B-00-0000-0D0HM435H
Производитель/Бренд:
CreeLED, Inc.
Краткое описание:
LED XHP70.2 WARM WHITE 3500K SMD
Производитель :
CreeLED, Inc.
Категория товара :
LED Lighting - White
CCT (K) :
3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
4.8A, 2.4A
Current - Test :
2.1A, 1.05A
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
1538lm (1485lm ~ 1590lm)
Height - Seated (Max) :
0.171" (4.35mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
131 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2828 (7070 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Supplier Device Package :
2-SMD
Viewing Angle :
125°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
6V, 12V