JK2835BWT-W-B35EC0000-N0000001
- Артикул производителя:
- Производитель/Бренд:
- CreeLED, Inc.
- Краткое описание:
- LED
- Производитель :
- CreeLED, Inc.
- Категория товара :
- LED Lighting - White
- CCT (K) :
- 3500K 3-Step MacAdam Ellipse
- Color :
- White, Warm
- CRI (Color Rendering Index) :
- 70
- Current - Max :
- 120mA
- Current - Test :
- 100mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 134lm (Typ)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 146 lm/W
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1411 (3528 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Supplier Device Package :
- 1411
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 9.15V