L135-B475003500000
- Артикул производителя:
- L135-B475003500000
- Производитель/Бренд:
- Lumileds
- Краткое описание:
- LED LUXEON 3535L BLUE 475NM 3535
- Производитель :
- Lumileds
- Категория товара :
- LED Lighting - Color
- Color :
- Blue
- Current - Max :
- 200mA
- Current - Test :
- 100mA
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 37 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 11lm (Typ)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1414 (3535 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.134" W (3.50mm x 3.40mm)
- Supplier Device Package :
- 3535
- Temperature - Test :
- 25°C
- Viewing Angle :
- 115°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3V