AB-FC01208-19712-8A1
- Артикул производителя:
- AB-FC01208-19712-8A1
- Производитель/Бренд:
- American Bright Optoelectronics Corporation
- Краткое описание:
- IP65 LIGHT STRIP 12V RGBW 3000K
- Производитель :
- Категория товара :
- LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- Color :
- Red, Green, Blue, White (RGBW)
- Configuration :
- Linear Light Strip, Flexible
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- Current - Test :
- 1.18A Red, 1.18A Green, 1.18A Blue, 1.18A White
- Features :
- IP65
- Height :
- 2.50mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 6 lm/W Red, 16 lm/W Green, 4 lm/W Blue, 24 lm/W White
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 81lm Red, 223lm Green, 50lm Blue, 334lm White
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 5000.00mm L x 10.00mm W
- Temperature - Test :
- 25°C
- Type :
- LED Module
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 12V