19-21/R8C-AL1M2VY/3T
- Артикул производителя:
- 19-21/R8C-AL1M2VY/3T
- Производитель/Бренд:
- Everlight Electronics Co Ltd
- Краткое описание:
- LED SMD
- Производитель :
- Everlight Electronics Co Ltd
- Категория товара :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Red
- Configuration :
- Current - Test :
- 5mA
- Features :
- Height (Max) :
- 1.00mm
- Lens Color :
- Colorless
- Lens Size :
- 1.20mm x 0.80mm
- Lens Style :
- Rectangle with Flat Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 20mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Size / Dimension :
- 1.60mm L x 0.80mm W
- Supplier Device Package :
- 0603
- Viewing Angle :
- 100°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.95V