1259-7UYSYGW/S530-A3
- Артикул производителя:
- 1259-7UYSYGW/S530-A3
- Производитель/Бренд:
- Everlight Electronics Co Ltd
- Краткое описание:
- LED YELLOW/YLW-GRN DIFF 3MM T/H
- Производитель :
- Everlight Electronics Co Ltd
- Категория товара :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Yellow, Yellow-Green
- Configuration :
- Common Cathode
- Current - Test :
- 20mA Yellow, 20mA Yellow-Green
- Features :
- Height (Max) :
- 5.30mm
- Lens Color :
- White
- Lens Size :
- 3.80mm Dia
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Lens Transparency :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- 125mcd Yellow, 80mcd Yellow-Green
- Mounting Type :
- Through Hole
- Package / Case :
- Radial - 3 Leads
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- Supplier Device Package :
- 3mm
- Viewing Angle :
- 40°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V Yellow, 2V Yellow-Green