15-21UYC/S530-A3/TR8
- Артикул производителя:
- 15-21UYC/S530-A3/TR8
- Производитель/Бренд:
- Everlight Electronics Co Ltd
- Краткое описание:
- LED YELLOW CLEAR 1206 SMD
- Производитель :
- Everlight Electronics Co Ltd
- Категория товара :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Yellow
- Configuration :
- Standard
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 1.00mm
- Lens Color :
- Colorless
- Lens Size :
- 2.00mm x 1.50mm
- Lens Style :
- Rectangle with Flat Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 57mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Size / Dimension :
- 3.20mm L x 1.50mm W
- Supplier Device Package :
- 1206
- Viewing Angle :
- 130°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V