95-21SYGC/S530-E1/S12/TR9
- Артикул производителя:
- 95-21SYGC/S530-E1/S12/TR9
- Производитель/Бренд:
- Everlight Electronics Co Ltd
- Краткое описание:
- LED GREEN-YLW CLR YOKE LEAD SMD
- Производитель :
- Everlight Electronics Co Ltd
- Категория товара :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Green-Yellow
- Configuration :
- Standard
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 2.90mm
- Lens Color :
- Colorless
- Lens Size :
- 1.90mm Dia
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 12mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 2-SMD, Yoke Bend
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.10mm L x 2.00mm W
- Supplier Device Package :
- Yoke Lead
- Viewing Angle :
- 25°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V