B3803FCH-20C001112U1930
- Артикул производителя:
- B3803FCH-20C001112U1930
- Производитель/Бренд:
- Harvatek Corporation
- Краткое описание:
- LED RGB FULL COLOR (1.6(L)X1.6(
- Производитель :
- Harvatek Corporation
- Категория товара :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Configuration :
- Independent
- Current - Test :
- 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
- Features :
- Height (Max) :
- 0.40mm
- Lens Color :
- Lens Size :
- 1.60mm x 1.15mm
- Lens Style :
- Rectangle with Flat Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- 285mcd Red, 900mcd Green, 180mcd Blue
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 6-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.60mm L x 1.60mm W
- Supplier Device Package :
- Chip LED
- Viewing Angle :
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V Red, 3V Green, 3V Blue