B19Y1UYG-20C000313U1930
- Артикул производителя:
- B19Y1UYG-20C000313U1930
- Производитель/Бренд:
- Harvatek Corporation
- Краткое описание:
- 1.6(L)X0.8(W)X0.25(H) MM
- Производитель :
- Harvatek Corporation
- Категория товара :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Green
- Configuration :
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 0.25mm
- Lens Color :
- Lens Size :
- 1.60mm x 0.80mm
- Lens Style :
- Rectangle with Flat Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 71.5mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.60mm L x 0.80mm W
- Supplier Device Package :
- 0603
- Viewing Angle :
- 105°, 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.1V