BAB5H20G-ZIR-020mA
- Артикул производителя:
- BAB5H20G-ZIR-020mA
- Производитель/Бренд:
- Solidlite
- Краткое описание:
- 5MM THROUGH HOLE IR LED
- Производитель :
- Solidlite
- Категория товара :
- LED Emitters - Infrared, UV, Visible
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 20mA
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Orientation :
- Top View
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- Radiant Intensity (Ie) Min @ If :
- 28mW/sr @ 20mA
- Type :
- Infrared (IR)
- Viewing Angle :
- 20°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.2V