INND-SS40DRAG
- Артикул производителя:
- INND-SS40DRAG
- Производитель/Бренд:
- Inolux
- Краткое описание:
- DISPLAY 7-SEG 0.4" SGL RED 10SMD
- Производитель :
- Inolux
- Категория товара :
- Display Modules - LED Character and Numeric
- Color :
- Red
- Common Pin :
- Common Anode
- Current - Test :
- 20mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.40" (10.16mm)
- Display Format :
- Display Type :
- 7-Segment
- Millicandela Rating :
- 4mcd
- Number of Characters :
- 1
- Package / Case :
- 10-SMD, No Lead
- Power Dissipation (Max) :
- 70mW
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.591" H x 0.362" W x 0.124" D (15.00mm x 9.20mm x 3.15mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V