ACSC56-41SGWA-F01
- Артикул производителя:
- ACSC56-41SGWA-F01
- Производитель/Бренд:
- Kingbright
- Краткое описание:
- DISPLAY 7SEG 0.56" SGL GRN 10SMD
- Производитель :
- Kingbright
- Категория товара :
- Display Modules - LED Character and Numeric
- Color :
- Green
- Common Pin :
- Common Cathode
- Current - Test :
- 20mA
- Digit/Alpha Size :
- 0.56" (14.22mm)
- Display Format :
- Display Type :
- 7-Segment
- Millicandela Rating :
- 6mcd
- Number of Characters :
- 1
- Package / Case :
- 10-SMD, No Lead
- Power Dissipation (Max) :
- 62.5mW
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.669" H x 0.488" W x 0.148" D (17.00mm x 12.40mm x 3.75mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.2V