3099-16-1-0500-002-1-TS
Артикул производителя:
3099-16-1-0500-002-1-TS
Производитель/Бренд:
CNC Tech
Краткое описание:
HOOK-UP STRND 16AWG 300V WHT 50'
Производитель :
CNC Tech
Категория товара :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
26/0.0100"
Features :
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Diameter :
0.126" (3.20mm)
Jacket (Insulation) Material :
Silicone Rubber
Jacket (Insulation) Thickness :
0.031" (0.80mm)
Jacket Color :
White
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
UL Style 3099
Voltage :
300V
Wire Gauge :
16 AWG