PF35T-48194
- Артикул производителя:
- PF35T-48194
- Производитель/Бренд:
- Nippon Pulse America, Inc.
- Краткое описание:
- Tin-can step motor 48 steps 2.6V
- Производитель :
- Nippon Pulse America, Inc.
- Категория товара :
- Stepper Motors
- Accuracy :
- Coil Resistance :
- Coil Type :
- Current Rating (Amps) :
- Diameter - Shaft :
- 0.079" (2.00mm)
- Features :
- Round Shaft
- Length - Shaft and Bearing :
- 0.512" (13.00mm)
- Mounting Hole Spacing :
- 1.654" (42.00mm)
- NEMA Frame Size :
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.378" Dia (35.00mm)
- Step Angle :
- 7.5°
- Steps per Revolution :
- 48
- Termination Style :
- Wire Leads
- Torque - Holding (oz-in / mNm) :
- Type :
- Permanent Magnet
- Voltage - Rated :
- 2.6VDC