PD60-3-1161
- Артикул производителя:
- PD60-3-1161
- Производитель/Бренд:
- Trinamic Motion Control GmbH
- Краткое описание:
- STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V
- Производитель :
- Trinamic Motion Control GmbH
- Категория товара :
- Stepper Motors
- Accuracy :
- Coil Resistance :
- Coil Type :
- Bipolar
- Current Rating (Amps) :
- 2.8 A
- Diameter - Shaft :
- 0.315" (8.00mm)
- Features :
- Integrated Controller, Flatted Shaft
- Length - Shaft and Bearing :
- 0.945" (24.00mm)
- Mounting Hole Spacing :
- 1.856" (47.14mm)
- NEMA Frame Size :
- 24
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm)
- Step Angle :
- 1.8°
- Steps per Revolution :
- 200
- Termination Style :
- Wire Leads with Connector
- Torque - Holding (oz-in / mNm) :
- 297.38 / 2100
- Type :
- Hybrid
- Voltage - Rated :
- 24VDC