DSMS-0730-12
- Артикул производителя:
- DSMS-0730-12
- Производитель/Бренд:
- Delta Electronics
- Краткое описание:
- SOLENOID PUSH PULSE 12V
- Производитель :
- Delta Electronics
- Категория товара :
- Solenoids
- Bushing Thread :
- DC Resistance (DCR) :
- 4.5Ohm
- Diameter - Shaft :
- 0.236" (6.00mm)
- Duty Cycle :
- Pulse
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Power (Watts) :
- 32 W
- Product Status :
- Active
- Shaft Detail :
- Clevis
- Size / Dimension :
- 1.181" L x 0.630" W x 0.551" H (30.00mm x 16.00mm x 14.00mm)
- Stroke Length :
- 0.138" (3.50mm)
- Technology :
- Electromechanical
- Termination Style :
- Wire Leads with Connector
- Type :
- Open Frame Latching (Push)
- Voltage - Rated :
- 12VDC