DSOL-0630-12C
- Артикул производителя:
- DSOL-0630-12C
- Производитель/Бренд:
- Delta Electronics
- Краткое описание:
- DC SOLENOID, OPEN FRAME PULL TYP
- Производитель :
- Delta Electronics
- Категория товара :
- Solenoids
- Bushing Thread :
- DC Resistance (DCR) :
- 36Ohm
- Diameter - Shaft :
- 0.250" (6.35mm)
- Duty Cycle :
- Continuous
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Power (Watts) :
- 4 W
- Product Status :
- Active
- Shaft Detail :
- Clevis
- Size / Dimension :
- 1.160" L x 0.750" W x 0.750" H (29.46mm x 19.05mm x 19.05mm)
- Stroke Length :
- 0.500" (12.70mm)
- Technology :
- Electromechanical
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
- Type :
- Open Frame (Pull)
- Voltage - Rated :
- 12VDC