DSTL-0829-12
- Артикул производителя:
- DSTL-0829-12
- Краткое описание:
- SOLENOID PULL CONTINUOUS 12V
- Bushing Thread :
- 3/4-16 UNF-2A
- DC Resistance (DCR) :
- 2Ohm
- Diameter - Shaft :
- 0.307" (7.80mm)
- Power (Watts) :
- 72 W
- Shaft Detail :
- Clevis
- Size / Dimension :
- 0.961" Dia x 1.142" L (24.40mm x 29.00mm)
- Stroke Length :
- 0.500" (12.70mm)
- Voltage - Rated :
- 12VDC