DSOL-0630-24E
- Артикул производителя:
- DSOL-0630-24E
- Краткое описание:
- DC SOLENOID, OPEN FRAME PULL TYP
- DC Resistance (DCR) :
- 68Ohm
- Diameter - Shaft :
- 0.250" (6.35mm)
- Duty Cycle :
- Intermittent
- Power (Watts) :
- 8.5 W
- Shaft Detail :
- Clevis
- Size / Dimension :
- 1.160" L x 0.750" W x 0.750" H (29.46mm x 19.05mm x 19.05mm)
- Stroke Length :
- 0.500" (12.70mm)
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
- Type :
- Open Frame (Pull)
- Voltage - Rated :
- 24VDC