DSOL-0830-24C
- Артикул производителя:
- DSOL-0830-24C
- Краткое описание:
- DC SOLENOID, 24VDC, 6.4W, STROKE
- DC Resistance (DCR) :
- 90Ohm
- Diameter - Shaft :
- 0.312" (7.93mm)
- Duty Cycle :
- Continuous
- Power (Watts) :
- 6.4 W
- Size / Dimension :
- 1.160" L x 0.940" W x 0.780" H (29.46mm x 23.88mm x 19.81mm)
- Stroke Length :
- 0.500" (12.70mm)
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
- Voltage - Rated :
- 24VDC