DSML-1153-12C
- Артикул производителя:
- DSML-1153-12C
- Производитель/Бренд:
- Delta Electronics
- Краткое описание:
- SOLENOID LATCH PULL CONT 12V
- Производитель :
- Delta Electronics
- Категория товара :
- Solenoids
- Bushing Thread :
- DC Resistance (DCR) :
- 20Ohm
- Diameter - Shaft :
- 0.438" (11.13mm)
- Duty Cycle :
- Continuous
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Power (Watts) :
- 7 W
- Product Status :
- Active
- Shaft Detail :
- Clevis
- Size / Dimension :
- 2.010" L x 1.000" W x 1.220" H (51.05mm x 25.40mm x 30.99mm)
- Stroke Length :
- 0.750" (19.05mm)
- Technology :
- Electromechanical
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.110"/0.187"
- Type :
- Open Frame Latching (Pull)
- Voltage - Rated :
- 12VDC