DSTL-0418-12
- Артикул производителя:
- DSTL-0418-12
- Производитель/Бренд:
- Delta Electronics
- Краткое описание:
- SOLENOID PULL CONTINUOUS 12V
- Производитель :
- Delta Electronics
- Категория товара :
- Solenoids
- Bushing Thread :
- DC Resistance (DCR) :
- 110Ohm
- Diameter - Shaft :
- 0.156" (3.97mm)
- Duty Cycle :
- Continuous
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Power (Watts) :
- 1.3 W
- Product Status :
- Active
- Shaft Detail :
- Round
- Size / Dimension :
- 0.504" Dia x 0.689" L (12.80mm x 17.50mm)
- Stroke Length :
- 0.125" (3.18mm)
- Technology :
- Electromechanical
- Termination Style :
- Wire Leads with Connector
- Type :
- Closed Frame (Pull), Tubular
- Voltage - Rated :
- 12VDC