VG.ECI4240BK1.PP42.1.5
- Артикул производителя:
- VG.ECI4240BK1.PP42.1.5
- Производитель/Бренд:
- ebm-papst Inc.
- Краткое описание:
- GEARMOTOR 800 RPM 24V PLANETARY
- Производитель :
- ebm-papst Inc.
- Категория товара :
- Motors - AC, DC
- Diameter - Shaft :
- 0.315" (8.00mm)
- Encoder Type :
- Features :
- Function :
- Gearmotor
- Gear Reduction Ratio :
- 5
- Length - Shaft and Bearing :
- 0.984" (25.00mm)
- Motor Type :
- Brushless (BLDC)
- Mounting Hole Spacing :
- 1.417" (36.00mm)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Power - Rated :
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 800 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 1.654" Dia (42.00mm)
- Termination Style :
- Wire Leads with Connector
- Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
- Torque - Rated (oz-in / mNm) :
- 155.8 / 1100
- Type :
- DC Motor
- Voltage - Rated :
- 24VDC