55PC0211-10-9CS2502
- Артикул производителя:
- 55PC0211-10-9CS2502
- Краткое описание:
- HOOK-UP DL STRND 10AWG WHT 1=1FT
- Cable Type :
- Hook-Up, Dual Wall
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 37/26
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.129" (3.28mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.008" (0.20mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Enter Number of Feet in Order Quantity
- Operating Temperature :
- 150°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Ratings :
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 10 AWG