55/0312-12-2CS2570
Артикул производителя:
55/0312-12-2CS2570
Производитель/Бренд:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Краткое описание:
HOOK-UP STRND 12AWG 600V RED
Производитель :
Категория товара :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
37/28
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.100" (2.54mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Red
Length :
Operating Temperature :
200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
12 AWG